İstifa edecek denildi… Bakanlık yalanladı

Türkiye’de Yerel Seçimler gerçekleştirildi. Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ipi önde göğüsledi. Hatay’da da CHP’nin adayı Lütfü Savaş yarışı AKP’nin adayı Mehmet Öztürk karşısında önde götürüyor. Kentte sandıkların açılması ve veri girişi henüz devam ederken Hatay Valisi Mustafa Masatlı istifa ettiği iddia edildi.

Odatv Masatlı’yı, haberi teyit etmek için defalarca aradı ancak Vali Masatlı’ya ulaşma çabaları sonuçsuz kaldı.

İÇİŞLERİ KAYNAKLARI YALANLADI

Öte yandan Odatv’ye konuşan İçişleri Bakanlığı kaynakları Vali Mustafa Masatlı’nın istifa ettiği haberini yalanladı. Bakanlık kaynaklarına göre, Masatlı görevini sürdürüyor.

AKP ADAY OLARAK DÜŞÜNÜYORDU

Seçimden önce AKP’nin Hatay adayını belirleme sürecinde milletvekilleri ile teşkilat arasında sorunlar yaşandığı öne sürülmüştü. Odatv o dönem bu iddiaları gündeme getirerek aday bulmakta zorlandığı kaydedilen AKP Genel Merkezi’nin bürokrat aday formülüne sıcak baktığını ve MHP kökenli Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için düşündüğüne dair iddialara yer vermişti.

Öte yandan Masatlı, Amasya Valiliği esnasında, kentte mermer ve çeşitli sektördeki fabrikalarda eleman ihtiyacı olduğunu söyleyerek “Yaklaşık 4 bin TL maaş veriyorlar ancak çalışacak eleman bulunamıyor ya da iş beğenmiyorlar” sözleriyle çok konuşulmuştu.

HATAY’DAKİ ADAYLIK TARTIŞMALARI

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde en büyük yıkımlardan birinin yaşandığı Hatay’da büyükşehir belediyesi adayları uzun süre Türkiye’nin gündemine oturdu. CHP’den belediye başkanı olan Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesi bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı ve çeşitli protestolara sahne oldu.

Ayrıca 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti’den Hatay 2. Sıra milletvekili adayı olan ve seçilemeyen Gökhan Zan, ilerleyen süreçte partisinden istifa etti ve ilerleyen süreçte Türkiye İşçi Partisi (TİP)’nden belediye başkan adayı olarak gösterildi. Ancak TİP, Gökhan Zan’dan hakkında çıkan iddialar sonrası desteğini çektiğini açıkladı.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x