Yeniden Refah adayı Altınöz: Yüzde 30’la İstanbul’da birinci parti olacağız

Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Mehmet Altınöz, Fatih ilçesindeki Kadırga Limanı Caddesi’nde esnafı ziyaret etti.

DHA’ya açıklama yapan Mehmet Altınöz, “Burada da her yerde olduğu gibi esnafımız çok dertli. Özellikle de vatandaşımızın mali imkanlarının azalmasından ötürü satışlar çok düşmüş durumda. Esnafımız sattığı malı yerine koyamıyor. Aynı zamanda bu üç harfli marketlerden de çok şikayetçi. Çünkü üç harfli marketlerde satılmayan ürün kalmadı. Halı satılıyor, mobilya, gıda, kırtasiye, giyim, terlik satılıyor. Satılmayan bir ürün yok. Hepimizin de bildiği gibi tekne bile satıyor. Yani bu üç harfli marketlerin özellikle esnafımızın dükkanını kapatmasına vesile olmasından dolayı rahatsızlığımı da ifade etmek istiyorum. Özellikle İstanbul’da yapmış olduğumuz esnaf ziyaretlerinde en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu. İkincisi de biraz önce ifade ettiğim gibi vatandaşımızın, halkımızın satın alma kabiliyetini kaybetmesi” dedi.

‘ESNAFIMIZ CAN ÇEKİŞİYOR’

Halkın ekonomik zorluklar yaşadığını söyleyen Altınöz, “Bizim bir sloganımız var; ‘Şehrine sahip çık, mahallene sahip çık’. Mahallene sahip çık derken mahallede bakkalın, marketin, kasabın manavın olmaması düşünülemez. Ama bu esnafımız yavaş yavaş dükkanlarını kapatmak üzere. Mesela mahallede bir terzinin veya berberinin olmadığını düşünebiliyor musunuz? O zaman oraya mahalle diyemezsiniz zaten. Ama şu anda bu esnafımız can çekişiyor. Bu yerel seçimlerde genel olarak gördüğümüz ekonomik sıkıntıların had safhaya çıkmış olması. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 56’sı açlık sınırının altında yaşıyor. Yüzde 90’ı yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bunun çaresi inşallah 31 Mart akşamı, Fatih ilçemizde Halit Özkarataşlıoğlu kardeşimizin, bizim de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tekrar ’94 ruhunu’ yaşatmak suretiyle işin başına geçmemiz” ifadelerini kullandı.

‘KIŞ HAVASINDAN BAHAR HAVASINA GEÇECEĞİZ’

“Milli Görüş belediyeciliğini, adil düzen belediyeciliğini hayata geçireceğiz” diyen Mehmet Altınöz, “Tekrar buralarda özellikle mahallelerimizin bahar havası yaşamasını sağlayacağız. Şu anda yaşanan kış havasından bahar havası yaşamaya geçilecek olan parti Yeniden Refah Partisi’dir. Ekonomik sıkıntılardan özellikle de çıkılması için Yeniden Refah Partimizin genel siyaset adına da ekonomik yorumlarını hepiniz biliyorsunuz. Biz belediyelerdeki başarımızla inşallah 2028’de Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ı cumhurbaşkanı yapacağız” şeklinde konuştu.

Sahada güzel bir seçim kampanyası yürüttüklerini söyleyen Altınöz, “Halkımızın, özellikle İstanbullu hemşehrilerimizin bize olan teveccühü gerçekten takdire şayan. Bizleri bağırlarına bastılar. 31 Mart akşamı da inşallah sandıklardan adeta bir patlama yapmak suretiyle Yeniden Refah Partisi muhteşem bir çıkış yapacak. Genel seçimlerde yapmış olduğumuz çıkışı yerel seçimlerde çok daha fazlasını yapmak suretiyle öngörümüz yüzde 30’la İstanbul’da birinci parti olacağız. Ve Türkiye’de de en çok belediye kazanan parti olacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x